Chuť má lehkou, ale výraznou, po akátovém medu a lískovém oříšku, s příjemnou hořčinou a krátkou dochutí.
Foto: Senta Čermáková

Kdybych chtěla žertovat, skoro bych řekla, že tomu vínu není dobře. Vždyť je bledé jako stěna! Bylo to patrné už v lahvi a pak o to víc, když jsem ho nalila do skleničky. Ve vinotéce bych po něm asi nesáhla, přece jen víno nakupujeme i očima a tohle bílé je… doopravdy bílé. Doslova.

Svatomartinská vína lze oficiálně prodávat od 11. listopadu od 11 hodin, a protože to letos vyšlo na sobotu, nechtělo se mi běhat v poledne někde po vinotékách. A tak jsem si první košt tuzemského mladého vína objednala v on-line obchodu. Mnozí nad svatomartinskou nálepkou ohrnují nos, že jde jen o marketing. Ale to mně nevadí. Když se tím pomůže tomu, abychom měli na stole zajímavá vína, proč ne.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.