Chuť má lehkou, ale výraznou, po akátovém medu a lískovém oříšku, s příjemnou hořčinou a krátkou dochutí.
Foto: Senta Čermáková

Kdybych chtěla žertovat, skoro bych řekla, že tomu vínu není dobře. Vždyť je bledé jako stěna! Bylo to patrné už v lahvi a pak o to víc, když jsem ho nalila do skleničky. Ve vinotéce bych po něm asi nesáhla, přece jen víno nakupujeme i očima a tohle bílé je… doopravdy bílé. Doslova.

Svatomartinská vína lze oficiálně prodávat od 11. listopadu od 11 hodin, a protože to letos vyšlo na sobotu, nechtělo se mi běhat v poledne někde po vinotékách. A tak jsem si první košt tuzemského mladého vína objednala v on-line obchodu. Mnozí nad svatomartinskou nálepkou ohrnují nos, že jde jen o marketing. Ale to mně nevadí. Když se tím pomůže tomu, abychom měli na stole zajímavá vína, proč ne.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.