Kachna s čokoládou
Foto: gourmetguru

Kachna s čokoládou

Nové menu objevil Gourmetguru v brněnském Restaurantu Pavillon. "Chtěl jsem, aby mělo zřetelný rukopis, bylo jednoduché a stálo na jasných chutích. K těm jsem doplnil ty, které Češi důvěrně znají, ale nikdy by je nenapadlo je zkombinovat na jeden talíř," vysvětluje svůj koncept šéfkuchař Ondřej Dulanský, který v podniku působí od jara. Příkladem může být kachna, již v Pavillonu servírují s červenou řepou, čokoládou s kořením pěti vůní a omáčkou s heřmánkem. "Spojení čokolády a five spices připomíná perník, což je tradiční podzimní a zimní chuť," upřesnil Gourmetguruovi. Jako polévku pro toto období zvolil celerový krém se zeleným jablkem, karamelem z jablečného balsamika a lískovým ořechem.

Hravá kavárna

jarvis_5a0b0c04498e0896865ba26d.jpeg
Foto: Gourmetguru

V pražských Vršovicích od října funguje kavárna coby ráj pro milovníky deskových her. Jmenuje se Bohemia Boards & Brews a patří Američanovi Douglasi Kaufmanovi, jenž zde po absolvování letní školy FAMU před 25 lety už zůstal. "Inspirací mi byla kavárna Snakes & Lattes, která v Torontu otevřela v roce 2011 a její koncept se rozšířil po celé Severní Americe," říká. Ve vršovickém podniku najdete okolo 500 stolních her z celého světa − třeba i z Japonska nebo Tchaj-wanu. Host při vstupu zaplatí 60 korun a pak už může hrát cokoliv a jak dlouho chce. K tomu si může dát lahvové pivní speciály, koktejly či kávu.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.