Jak se správně postarat o běžecké lyže? Poradíme vám.
Foto: archiv Ski a Bike Centra Radotín

Čištění a voskování běžeckých lyží se nevyplatí podceňovat. Bez náležité péče o lyže byste si totiž jízdu moc neužili. Pokud se nechcete namáhavě plahočit sněhem, který se lepí na lyže, je nutné se o své sportovní náčiní pravidelně starat.

Příprava běžeckých lyží sice znamená oproti sjezdovkám "pouze" postarat se o skluznici, přesto se vám bude hodit náš návod. Péči o skluznici běžek si rozdělíme na tři úkony: čištění, nanášení skluzných vosků a nanášení stoupacích vosků.

Během jízdy se na vosk chytají různé nečistoty, které pronikají i do samotné skluznice a zpomalují jízdu. Proto je třeba před každou jízdou skluznici těchto nečistot a starého vosku důkladně zbavit. Kvalitní čištění se provádí buď chemicky, tedy pomocí speciálního odstraňovače, nebo "vypláchnutím" novým horkým voskem.Čištění lyží ve Ski a bike Centru Radotín

"Před použitím odstraňovače strhněte z lyže stoupací vosk pomocí plastové škrabky. Poté naneste odstraňovač a nechte několik minut působit. Na závěr skluznici důkladně vyleštěte fibertexovou utěrkou," radí Karel Studnička ze serveru skiservis.cz.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.