Chuť rozšiřuje aromatickou škálu obsahu lahve Metaxa Private Reserve o sušené fíky, rozinky, tabák a kůru pomerančů.
Foto: achiv

Tαυτολογία, tautologie neboli "definice kruhem", je jediným pojmem z logiky, který uvízl v síti mé paměti od prvního setkání s touto vědou před maturitou. A ejhle, právě on se hodí, když mám příležitost připomenout 25. výročí naplnění první lahve Metaxa Private Reserve, řeckého destilátu, jenž stojí mimo všechny kategorie a jehož definice "Metaxa je Metaxa" je výsostně čirou tautologií.

Dnes označovaná jako The Original Greek Spirit přišla definitivně o nárok na podtitulek "brandy" v roce 1989, kdy neúprosná eurounijní směrnice 1576/89 definovala pravé vínovice. Metaxa, sice destilát vín z nejjižnějších a také nejvíce prosluněných vinic Řecka, ale aromatizovaný bylinami a chuťově ovlivněný sladkým muškátovým vínem z ostrova Samos, jejím parametrům samozřejmě nevyhověla. Nezdá se, že by to běžnému zákazníkovi vadilo. Když se vezmou Češi a Slováci za ruce, reprezentují společně nejžíznivější trh řecké speciality vůbec.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.