Vánoční objevy
Foto: archiv
Cestou do země vycházejícího slunce, do Burgundska i třeba k základům ekonomie.

Monika Baudišová: Pikunikku / Japonský piknik, nakl. Labyrint

Kde je Šibuja a proč na ní postavili sochu psovi? Jedna z otázek, která vás napadne, teprve až když se touláte po tokijských ulicích a dojde vám, že jen málokterá má jméno. A tak bloudíte, hledáte, nechápete. Vyřešit složitý rébus, jakým je pro nás Japonsko, by mohla pomoci knížka Moniky Baudišové. A vůbec se nemusíte stydět, že ji vytvořila pro děti.

Signály z východu
A. Křivánková, A. Tesař, K. Veselý: Planeta Nippon, nakl. Crew

Manga, anime, J-pop. Ano, to je současné Japonsko. Obsažná kniha se detailně zabývá moderní japonskou vizuální kulturou. Je to objevný vhled do světa tradičního komiksu a jeho moderních podob, do animovaných seriálů, filmů i počítačových her − a také do prostředí fanouškovské komunity otaku. Koneckonců, bylo na čase, vždyť i u nás je už spousta takových zapálených nadšenců.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.