Vyslanec pekel přišel i do Milhostova.
Foto: Zbyněk Pecák
Koho jsem volil? Přece Lucifera, bručí čert, který o Mikuláši strašil děti v Milhostově. Jejich rodiče ale dali rekordní počet hlasů - 66 procent - Andreji Babišovi. Pro srovnání jsme zajeli i do Kostelní Myslové, kde hnutí ANO volil pouze jediný člověk. Čím lidé v tak odlišných vesnicích žijí?

O Milhostově, vesnici ležící zhruba deset kilometrů od Chebu, novináři v uplynulých letech psali jen kvůli třem tématům: okresnímu fotbalovému přeboru, volbám a ojedinělé kriminální kauze.

Policie v roce 2006 obvinila místního muže, že chtěl v Chebu dvojici Britů prodat vlastní dítě, a označila to za první případ obchodu s dětmi v Česku. Policejní mluvčí tehdy uvedla, že pachatel pocházel ze sociálně slabé skupiny, nikoliv však z etnické menšiny, a za devítiměsíční dceru požadoval 100 tisíc eur. Ukázalo se, že Angličané jsou novináři snažící se dokázat, že v Česku kvete byznys s dětmi. Muž z Milhostova poté tvrdil, že potomka nechtěl prodat, ale zájemce podvést, a přijít tak lacino k penězům. Byl odsouzen na několik let za podvod.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.