Pražské Vánoce
Foto: archiv
Co budete dělat na Boží hod vánoční? Vypravte se objevovat Prahu. A pak si dejte třeba Shakespeara. Tedy, poslechněte si ho.

500 skrytých tajemství
V. Havlíková: The 500 Hidden Secrets of Prague, Luster

"Žiju teď v Bruselu a mám doma knihu The 500 Hidden Secrets of Brussels, z níž často a ráda čerpám nápady, kam se podívat. Když jsem se chystala do Paříže, pořídila jsem si tamní verzi. A pak jsem v noci měla záchvat nespavosti a napadlo mě: Vždyť oni nemají Prahu!" Tak Vendula Havlíková vysvětluje vznik netradičního průvodce českou metropolí, který vydalo v angličtině bruselské nakladatelství Lustern a jenž vás nezavede k orloji, ale třeba do muzea trabantů, nejrůznějších (i hipsterských) kaváren, na festivaly i bleší trhy v Kolbence. Inspirativní dárek pro celou rodinu i pro kamarády ze zahraničí.

This is… Praha!
M. Kukovičová, O. Černá: To je Praha, Baobab

Když se v roce 1948 Miroslav Šašek rozhodl v Paříži pro emigraci, měl rozpracované ilustrace k turistickému průvodci po Paříži pro děti. Kresby nedokončil, následující roky pracoval pro Svobodnou Evropu a ke knížce This is Paris se vrátil až v roce 1959. Zaznamenala velký úspěch a odstartovala sérii 18 dalších průvodců, z nichž This is London a This is New York získaly řadu ocenění. Na Prahu však nikdy nedošlo. Tento dluh se pokouší originálním způsobem splatit dvojice mladých výtvarnic, která na Šaškovu tradici elegantně navazuje.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.