Zajímavé knihy na ­(vá)noční stolek
Foto: archiv
Co knížka, to jiná nálada, takže si o svátcích můžete vybrat. Jako když zobete z tácku s cukrovím. To je pohoda.

Do zpěvu!
Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák: Písničky z pohádek a filmů; Grada

Rozmohl se nám tady takový nešvar. Jaký? Nezpíváme si. Řekněte sami: kdy naposledy jste slyšeli zpívat si někoho při práci? Nebo vy sami: zanotujete si alespoň ráno v koupelně? Kniha těch nejznámějších písniček autorské dvojice Svěrák−Uhlíř má potenciál tento trend změnit. Jde na to totiž přes děti. Že rodič začne muzicírovat se svým potomkem, je mnohem pravděpodobnější, než že se do zpěvu pustí sám. Jedna z písniček v knize obsažených je legendární Dělání, dělání. Chtělo by se tento zlidovělý text parafrázovat: Zpívání, zpívání, všechny smutky zahání.

Je tu ovšem řada dalších hitů. Není nutno, Ani k stáru, Jestli to nebude láska, Zavolejte stráže… A mnohé další skladby, které zazněly ve filmech a pohádkách. Například S čerty nejsou žerty, Vratné lahve, Ať žijí duchové, Tři veteráni… Je toho spousta.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.