Advent forever
Foto: Petr Jedinák
Vánoční povídku podle fotografie Petra Jedináka pro čtenáře magazínu ego! napsal Emil Hakl.

Nostalgie se mě moc často nezmocňuje, nicméně když se dostaví, je tím silnější. Takhle nějak vypadal předvánoční shon, když mi bylo dvacet. Začínal týden před Štědrým dnem, v klidu se nakoupily brambory, okurky, majonéza, kapři, tentýž den se stihly sehnat i dárky − hadříky, botky, rádia, nanejvýš sem tam někdo dostal knihu, magič nebo džíny, výjimečně bicykl, víc toho k mání nebylo. Prostě osmdesátá léta. Napovídala by tomu i ta pěticípá hvězda na špici vánočního stromku. Blondýna druhá zprava by klidně mohla být moje třídní učitelka a žena vpravo se tváří jako sestra mojí matky…

Přečtěte si další vánoční povídky

Petr Stančík: Genetika bramborových salátů (s fotografií Dity Pepe)

Ondřej Neff: Nevhodný dárek (s fotografií Jana Šibíka)

Iva Pekárková: Děvčeti se musí (s fotografií Honzy Mudry)

Miloš Urban: Kometa (s fotografií Sáry Saudkové)

Což mi připomíná Vánoce, kdy jsem dva dny před Štědrým dnem absolvoval s kamarádem z gymplu klasickou noční procházku s láhví nějakého čúča v mošničce. Padala tma a my jsme − pubertální pitomci − brousili kolem potoka Rokytky. Tamtéž nás oslnila světla reflektorů auta, z něhož se vysoukala policejní hlídka a zkontrolovala nám občanky. Zapsali si nás, chvíli slovně machrovali, načež odfrčeli.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.