Přestože Miřenka Čechová ctí minimalismus, v téhle dámě se spojuje hned několik dovedností: tančí, režíruje, hraje (i pantomimu), píše knihy.
Foto: Lukáš Bíba

Nejlépe se cítím v pánském oblečení, nejsem na volánky ani na sukýnky. Základ je pro mě krásná bílá košile. Říkám, že mám ráda holky, které jsou se mnou v klubu bílých košil," směje se Miřenka Čechová. Nenosí šperky, nemá tetování ani piercing. "Jsem oproštěná od všeho. V jednoduchosti je pro mě rafinovanost. Asi i proto, že na jevišti ráda pracuji s transformací. Zajímá mě to uvnitř, vnější detaily jsou příliš určující."

Stejně jako dlouhé vlasy u žen. "Jsou symbolem ženskosti, je v nich síla. Já už jsem ale velká holka a nepotřebuji využívat tyto primární ženské zbraně. Sebevědomí a sebeurčení toho, kdo jsem, je ve mně i tak. Nechala jsem se proto ostříhat nakrátko. Takhle je to pro mě mnohem přitažlivější. Cítím v tom lehkost, nezatíženost, otevřenost k proměně. Věci, které jsou pro mě sexy, rozhodně nemají se stylizací do povrchní sexuality nic společného. Romantizující pohled na ženu, že musí být svůdná pro muže, nemám ráda."

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.