Obchodník s realitami Jaroslav Novotný.
Foto: Lukáš Bíba
Obchodník s realitami Jaroslav Novotný bral rozdělení Československa jako pragmatický krok. "Slováci se cítili ukřivdění, my možná trochu nad nimi," řílá. "Rozdělení uvolnilo napětí, které by existovalo v nějaké formě pořád," myslí si.

Když si dnes chce obyvatel Prahy pořídit zbrusu nový byt, má o dost větší sháňku než člověk z Bratislavy. Tam se totiž v posledních letech mnohem víc staví.

"Stavební řízení v Praze jsou zdlouhavá a navíc město nemá schválený dříve územní, dnes metropolitní plán. Ten se řeší už od roku 2000, kdy měl být hotový," popisuje důvody Jaroslav Novotný, zakladatel společnosti RAK.

Současná situace v hlavním městě, při níž není jasné, kde se bude moci stavět a kde ne, budování nových bytů brzdí. "Developeři nakoupené parcely zastavují jen pomalu, aby si nevyprodali zboží," míní Jaroslav Novotný.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.