Obchodník s realitami Jaroslav Novotný.
Foto: Lukáš Bíba
Obchodník s realitami Jaroslav Novotný bral rozdělení Československa jako pragmatický krok. "Slováci se cítili ukřivdění, my možná trochu nad nimi," řílá. "Rozdělení uvolnilo napětí, které by existovalo v nějaké formě pořád," myslí si.

Když si dnes chce obyvatel Prahy pořídit zbrusu nový byt, má o dost větší sháňku než člověk z Bratislavy. Tam se totiž v posledních letech mnohem víc staví.

"Stavební řízení v Praze jsou zdlouhavá a navíc město nemá schválený dříve územní, dnes metropolitní plán. Ten se řeší už od roku 2000, kdy měl být hotový," popisuje důvody Jaroslav Novotný, zakladatel společnosti RAK.

Současná situace v hlavním městě, při níž není jasné, kde se bude moci stavět a kde ne, budování nových bytů brzdí. "Developeři nakoupené parcely zastavují jen pomalu, aby si nevyprodali zboží," míní Jaroslav Novotný.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.