Konečně někdo, kdo umí střílet
Foto: Luděk Bárta
Magazín ego! publikuje soubor povídek ke kandidátům na českého prezidenta. Redaktorka Zuzana Válková píše o Jiřím Hynkovi.

Fénix je v pohybu," oznámí mladý dutým hlasem do vysílačky a narovná se v ramenou. Švy jeho polyesterového saka úpí, ale drží. Možná má na začátku kariéry špatně padnoucí oblek, ale před sebou přinejmenším pět let na Hradě. Je to skvělá, majestátní chvíle. Inaugurace prezidenta Hynka, který rozumí údělu vojáka, a dokonce umí střílet, začíná ani ne za hodinu.

"Boha jeho, zase to tolik nežer," utrousí k mladému služebně starší člen ochranky s přezdívkou Blátošlap. "Fénix se ti zasek' mezi dveřma," chrochtne a podolkem košile si přeleští tmavé brýle. Přízvisko si starý vysloužil u minulého prezidenta, když zasahoval na Veselském rybníku. Hlava ozbrojených sil se tehdy o své dovolené plácala v nafukovacím člunu, zatímco Blátošlap za ním pochodoval po bahnitém dně v neoprenu. Blátošlap pamatuje i takzvaný chrastavský masakr, kdy se na prezidenta střílelo softwarovými kuličkami. Starý je zkušený muž a mladý na něj dá.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.