Aršík pravdy
Foto: Luděk Bárta
Magazín ego! publikuje soubor povídek ke kandidátům na českého prezidenta. Editor Jan Bartáček píše o Jiřím Drahošovi.

Když se Jiří Drahoš jednoho dne ráno probudil z nepokojných snů, shledal, že se v posteli proměnil z divného brouka v charismatického lídra. Jak už to v našich končinách bývá zvykem, ta proměna se udála za zavřenými dveřmi a byl to docela porod. A jako s každou novou situací se s ní smrtelník, tedy i kandidát na prezidenta republiky, musel popasovat.

"Jirko, Franta vzkazuje… Kdo? Přece náš marketingový mág z Parazitologického ústavu Akademie věd! No prostě si Franta myslí, že pár hodin před volbami by se moc velké rošády dělat neměly," zaúpěla klíčovou dírkou paní Eva, oddaná manželka a knihovnice v důchodu, kterou v poslední době spíš než archy z biblioték zajímaly ty s podpisy podporovatelů manžela. A oděna do námořnického trička, rozeběhla se bůhvíkam. Nebo čertvíkam? Ale nepředbíhejme.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.