Škola běžeckého lyžování bývalého olympionika Radima Nyče nabízí více výkonnostních úrovní – od začátečníků až po zkušené sportovce, kteří si chtějí zdokonalit styl.
Foto: archiv R. Nyče
Přestože Radim Nyč poznal mnoho světových lyžařských tratí včetně té v Calgary, kde na olympiádě získal bronz ve štafetě, Jizerské hory stále považuje za ideální místo pro tento sport. Před 12 lety tu otevřel první běžkařskou školu u nás.

Běžkování je lyžování na jedné noze," říká bez nadsázky Radim Nyč, v jehož škole se to můžete naučit, ať už jste úplní začátečníci, nebo zkušení běžkaři, kteří si chtějí vypilovat styl. "Nejčastější chybou je totiž špatná rovnováha a to se týká klasiky i bruslení," vysvětluje bývalý závodník. "Lidé nedokážou přenášet rovnováhu z jedné nohy na druhou."

Myšlenka na založení běžkařské školy ho prý přepadla hned ze dvou stran. Z jedné to byla prodejna sportovního vybavení, kterou má v Liberci. Zákazníci po něm žádali rady ohledně výběru vhodných lyží, mazání, stylu… Když se pak s rodinou chystal na ledovec Dachstein, chtěli se k němu přidat přátelé, aby se přiučili. Víc osud Radima Nyče popostrkávat nemusel, už 12 let pořádá předsezonní campy na Dachsteinu a víkendové kurzy v Jizerských horách. Navzdory obecně rozšířené představě, že běžkovat se naučí každý, je o školu značný zájem.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.