Radim Gerlich, šéfkuchař restaurace La Loca
Foto: Peter Fulop
Mám ráda tvrzení, že jídlo sbližuje. Když se navíc ochutnává společně, platí to dvojnásob. Stejný názor má i šéfkuchař Radim Gerlich, který na sdíleném stolování postavil celou restauraci La Loca v pražském hotelu Mosaic House. V dubnu podnik oslaví první narozeniny.

Setkáváme se krátce před polednem a tým v otevřené kuchyni za námi je právě v jednom kole. A ačkoliv je Radim Gerlich ten den v civilu, bílý rondon obléká několikrát týdně. "Dodržuji víkendy, ale jinak jsem v kuchyni často. Ne že bych svůj tým přímo kontroloval, jsou to zkušení profesionálové," říká. Rád je ale jeho součástí a podílí se na dobré pracovní atmosféře.

V době, kdy Radim Gerlich do hotelu nedaleko Karlova náměstí přišel, tu fungoval podnik, který byl spíš než restaurací klubovým barem. "Tomu odpovídalo i místní jídlo – v nabídce byly sendviče, burgery, nachos a pár steaků," vybavuje si rodák z Čeladné nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm. Lidé se do Mosaic Housu zkrátka chodili převážně napít a pobavit. Party v přilehlém klubu sice zůstaly dodnes, přibylo ale jídelních stolků i metrů čtverečních v kuchyni a pod vedením šéfkuchaře, který předtím prošel školou restauratéra Riccarda Lucqueho, tu postupně vyrostla plnohodnotná restaurace.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.