Angelina Diašová z hnutí Femen se během prezidentských voleb vrhla na českou hlavu státu.
Foto: ČTK
"Zeman je Putinova děv*a," vykřikovala polonahá dívka ve volební místnosti v pražských Stodůlkách, když současný český prezident přišel hlasovat. Kde se vlastně vzalo hnutí, které tato žena reprezentuje?

Aktivistické volební extempore s odhalenou dámskou hrudí před hlavou státu nemělo dlouhé trvání. Ochranka ženu okamžitě zpacifikovala a následně ji pražský soud odsoudil za výtržnictví k podmínečnému trestu a zákazu pobytu na našem území. Tak se většina Čechů dozvěděla o existenci původně ukrajinského feministického hnutí Femen, jehož členky deklarují, že bojují proti patriarchátu a se­xuálnímu vykořisťování.

Prostředkem pro přilákání pozornosti médií k tématům, která by většinu čtenářů nejspíše nezajímala, jsou odhalená ňadra, popsaná politickými slogany. Jenže při bližším pohledu obraz odvážných aktivistek dostává jisté trhliny.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.