V zemích s nízkou porodností, kam patří i Česká republika, se muži často na péči o dítě podílejí velmi málo.
Foto: Shutterstock
Sloupek pro ego! o rodičích a dětech napsala redaktorka Tereza Hromádková.

Seděla jsem na pivě s jedním známým, asi čtyřicetiletým redaktorem. Když už byly skoro všechny židle na ježka, povídá, že jeho sedmiletý syn projevil zájem o střídavou péči a každý druhý týden tráví u něj. "Mám radost, ale jsem potom vždycky úplně vyřízenej."

Musím přiznat, že jsem pocítila něco jako škodolibé zadostiučinění: Vítej v mém světě, jež vystihuje výrok z filmu S tebou mě baví svět: "Jak vyjdu z nemocnice, letím pro Matesa do jeslí, koupím mlíko, ptáčky, po večeři přemáchnu punčocháče, podepíšu úkoly a padnu do postele zbitej jako špalek," říká lékař ve chvíli, kdy na něj jeho naštvaná filmová manželka přehodí domácí povinnosti.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.