Jak se dožít vysokého věku? Pomohou vám následující čtyři rady.
Foto: Shutterstock
Sloupek pro magazín ego! píše profesor a kardiolog Josef Veselka.

Současná medicína neřeší pouze problémy typu "teď a tady", ale rovněž se snaží hledět do minulosti, aby v ní nalezla klíč k budoucnosti. Prakticky to vypadá tak, že v nejlepších medicínských časopisech jsou publikovány kvalifikované odhady, kudy se zdravotní stav lidstva bude ubírat. S jistou nadsázkou se můžeme na čtyři z nich podívat a snažit se nalézt doporučení, jak se stát dlouhověkým bez toho, že bychom se o to příliš zasloužili.

Rada první: naroďte se ve správné zemi. Je docela pochopitelné, že obyvatelé různých zemí se dožívají různého věku. Na rozbor důvodů není v tomto sloupku dost místa, ale žít ve Švýcarsku, v Kanadě nebo na Novém Zélandu představuje základní předpoklad dlouhověkosti. Absolutním šampiónem jsou v tomto ohledu jihokorejské ženy, u nichž britský časopis Lancet odhaduje, že by se během dvou dekád mohly začít dožívat průměrného věku devadesáti let.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.