Jak se dožít vysokého věku? Pomohou vám následující čtyři rady.
Foto: Shutterstock
Sloupek pro magazín ego! píše profesor a kardiolog Josef Veselka.

Současná medicína neřeší pouze problémy typu "teď a tady", ale rovněž se snaží hledět do minulosti, aby v ní nalezla klíč k budoucnosti. Prakticky to vypadá tak, že v nejlepších medicínských časopisech jsou publikovány kvalifikované odhady, kudy se zdravotní stav lidstva bude ubírat. S jistou nadsázkou se můžeme na čtyři z nich podívat a snažit se nalézt doporučení, jak se stát dlouhověkým bez toho, že bychom se o to příliš zasloužili.

Rada první: naroďte se ve správné zemi. Je docela pochopitelné, že obyvatelé různých zemí se dožívají různého věku. Na rozbor důvodů není v tomto sloupku dost místa, ale žít ve Švýcarsku, v Kanadě nebo na Novém Zélandu představuje základní předpoklad dlouhověkosti. Absolutním šampiónem jsou v tomto ohledu jihokorejské ženy, u nichž britský časopis Lancet odhaduje, že by se během dvou dekád mohly začít dožívat průměrného věku devadesáti let.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.