Dobrovolně se zbavovat věcí bez ohledu na to, co z toho budu mít, je očistné, věří autorka pražského swapu.
Foto: Shutterstock
Věci nevyhazovat, ale snažit se jim dát nový domov, taková je filozofie tzv. swap akcí. "Když se naučíte hodnotnou věc darovat, bez ohledu na to, zda z toho něco získáte, zažíváte pocit štěstí," říká organizátorka pražského swapu Lucie Poubová.

Pověstné sbírky nepovedených vánočních dárků od babiček by se daly označit za celosvětový internetový fenomén. Poradit si s nimi poté, co si je vyfotíte a pobavíte skvostem své facebookové okolí, může být ale oříšek. Nemáte srdce je vyhodit. V ten moment pomůže swap, akce, v jejímž průběhu si nejen vyměníte nadbytečné předměty za potřebné a seznámíte se s podobně smýšlejícími lidmi, ale hlavně se naučíte uvědoměle nakupovat a užívat si sdílení. Důležité je si pamatovat – to, co je pro vás zbytečností, pro někoho může být nutností.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.