Lukáš Černý (vlevo) a Michal Pírek patří mezi nejlepší české slacklinery. Se svou Slackshow nyní objíždí celý svět.
Foto: Pepa Dvořáček
Slackliningu se Lukáš Černý a Michal Pírek věnují už přes šest let. Mají za sebou několik vítězství v individuálních soutěžích a dohromady založili exhibiční projekt Slackshow. "Devadesát procent lidí po lajně chodí a většina ani netuší, že se na ní dá také skákat a předvádět triky," říkají.

Jména Lukáše Černého a Michala Pírka jsou ve světě slacklinistů, kteří ať už v botách nebo bez nich zdolávají napnuté popruhy, dobře známá. Nejenže jsou držiteli několika českých i zahraničních titulů - v populárním sportu se rozhodli podnikat a se svým exhibičním projektem Slackshow nyní vystupují po světě.

Když se během sychravého únorového dopoledne setkáváme v kavárně na Vinohradech, je to teprve pár dní, co se vrátili ze série vystoupení v Dubaji. "A odpoledne už nás čeká zkouška na večerní vystoupení v Kongresovém centru. Abychom pořádně ukotvili lajnu, bude potřeba několik tisícilitrových barelů. V interiéru to vždycky bývá složitější než venku," srovnává brněnský rodák Michal Pírek.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.