Lukáš Černý (vlevo) a Michal Pírek patří mezi nejlepší české slacklinery. Se svou Slackshow nyní objíždí celý svět.
Foto: Pepa Dvořáček
Slackliningu se Lukáš Černý a Michal Pírek věnují už přes šest let. Mají za sebou několik vítězství v individuálních soutěžích a dohromady založili exhibiční projekt Slackshow. "Devadesát procent lidí po lajně chodí a většina ani netuší, že se na ní dá také skákat a předvádět triky," říkají.

Jména Lukáše Černého a Michala Pírka jsou ve světě slacklinistů, kteří ať už v botách nebo bez nich zdolávají napnuté popruhy, dobře známá. Nejenže jsou držiteli několika českých i zahraničních titulů - v populárním sportu se rozhodli podnikat a se svým exhibičním projektem Slackshow nyní vystupují po světě.

Když se během sychravého únorového dopoledne setkáváme v kavárně na Vinohradech, je to teprve pár dní, co se vrátili ze série vystoupení v Dubaji. "A odpoledne už nás čeká zkouška na večerní vystoupení v Kongresovém centru. Abychom pořádně ukotvili lajnu, bude potřeba několik tisícilitrových barelů. V interiéru to vždycky bývá složitější než venku," srovnává brněnský rodák Michal Pírek.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.