Michael Hanke
Foto: HN - Libor Fojtík
Jeho snímky nemusí nic přímo odhalovat, a přesto je na nich všechno. "Takové považuji za nejsilnější," říká oceňovaný dokumentární fotograf, jenž se nyní zaměřuje na poslední věci člověka.

Pět let, šest cen z Czech Press Photo, k nimž se letos přidalo i vítězství na World Press Photo. Michael Hanke je na české tvůrčí scéně zjevením, výjimkou z pravidla, která říká, že chceme-li uspět (nejen) v umění, je třeba začít v útlém věku, spoustu let na sobě pracovat, hledat vlastní cestu napodobováním, případně odmítáním velkých vzorů, a pak doufat, že si veřejnost všimne, s kým má tu čest.

Michael Hanke se narodil renomovaným fotografům Jiřímu a Jiřině Hankeovým, ale do 40 let dělal všechno ostatní, než že by po jejich vzoru fotil, maloval nebo psal. Autorova image, preciznost a profesionální vystupování odrážejí kariéru, již dodnes neopustil a ani to nemá v úmyslu − Hanke je stále jednou nohou v IT. Jeho úspěch na okolí působí o to silněji, ať už v dobrém nebo špatném; někteří jeho umělečtí kolegové se s rychlostí zpětné vazby, jíž se mu dostalo, nesmiřují lehce.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.