Pavel Chrást vybírá vína i pro nejvyšší politická setkání a jako profesionální hodnotitel se účastní domácích i zahraničních soutěží.
Foto: Pepa Dvořáček
Domácí vinařství by mělo udělat tlustou čáru za svou horší minulostí. Do deseti let budeme dělat lepší vína, předpovídá známý sommeliér Pavel Chrást.

Nezávislý degustátor, dovozce francouzského vína a malý moravský vinař Pavel Chrást má spoustu zábavných vinných historek. Třeba o tom, jak naučil pít Livii Klausovou frankovku, nebo jak se brněnský exprimátor Roman Onderka večer loučí se zahraničními delegacemi slovy "good afternoon".

V lednu Pavel Chrást zorganizoval už 10. ročník Dne vína, jednodenního festivalu předních moravských vinařů, který se koná v jihomoravských Vémyslicích. A tam taky rád promlouvá vinařům do duše.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.