Co dospělí, mají si kde hrát?
Foto: Shutterstock

Seděl jsem se svým známým, restauratérem a šéfkuchařem, v jeho podniku. Právě odešli hosté, kteří s sebou měli i tlupu dětí, jež si z restaurace udělaly hlučný dětský koutek, jak je dnes v módě. Samozřejmě i k upřímné radosti svých rodičů, jak je dnes taky v módě. Ovšem i k nevoli ostatních hostů. Ti nebyli žádní zlouni, kteří děti jedí k obědu; jen se prostě chtěli najíst v klidu, protože restaurace je odjakživa koutkem nás dospělých, i když to tak nejen v amerických fastfoodech už dlouho nevypadá. To jsou ale fastfoody, a ne restaurace, i když si tak říkají.

Dlouho přitom platilo, že jsme před dětmi mnohdy utíkali právě do restaurací. To je dávno minulost. Kult dětí a hosta s notebookem a mobilem je naším prokletím, řekl restauratér. A nejen proto, že malé děti často ostatní hosty ruší křikem nebo brekem. Jejich rodiče, kteří si dnes restaurace mnohdy pletou s jeslemi nebo školkou, navíc často nerespektují ani menu a suplují šéfkuchaře, když pro své děti chtějí jejich vlastní jídla. Nedávno jsem byl v Chorvatském mlýně v pražské Šárce dokonce svědkem toho, jak malý a gastronomicky jistě velmi zkušený kluk školil staršího číšníka, že příslušné jídlo správně vypadá jinak, protože ho tak jedl na dovolené v Chorvatsku. Kde pro Čechy vaří poločesky, zapomněl dodat.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.