Co dospělí, mají si kde hrát?
Foto: Shutterstock

Seděl jsem se svým známým, restauratérem a šéfkuchařem, v jeho podniku. Právě odešli hosté, kteří s sebou měli i tlupu dětí, jež si z restaurace udělaly hlučný dětský koutek, jak je dnes v módě. Samozřejmě i k upřímné radosti svých rodičů, jak je dnes taky v módě. Ovšem i k nevoli ostatních hostů. Ti nebyli žádní zlouni, kteří děti jedí k obědu; jen se prostě chtěli najíst v klidu, protože restaurace je odjakživa koutkem nás dospělých, i když to tak nejen v amerických fastfoodech už dlouho nevypadá. To jsou ale fastfoody, a ne restaurace, i když si tak říkají.

Dlouho přitom platilo, že jsme před dětmi mnohdy utíkali právě do restaurací. To je dávno minulost. Kult dětí a hosta s notebookem a mobilem je naším prokletím, řekl restauratér. A nejen proto, že malé děti často ostatní hosty ruší křikem nebo brekem. Jejich rodiče, kteří si dnes restaurace mnohdy pletou s jeslemi nebo školkou, navíc často nerespektují ani menu a suplují šéfkuchaře, když pro své děti chtějí jejich vlastní jídla. Nedávno jsem byl v Chorvatském mlýně v pražské Šárce dokonce svědkem toho, jak malý a gastronomicky jistě velmi zkušený kluk školil staršího číšníka, že příslušné jídlo správně vypadá jinak, protože ho tak jedl na dovolené v Chorvatsku. Kde pro Čechy vaří poločesky, zapomněl dodat.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.