Bistro Na břehu Rhony
Foto: Kateřina Čupová
Majitelé známých vinoték Na břehu Rhony konečně udělali krok do plnohodnotné gastronomie, otevřeli bistro v pražských Dejvicích. Interiérem připomíná jejich první podnik na Výtoni. Sází hlavně na tradiční francouzskou kuchyni.

Byla to jen otázka času. Vinotéky Na břehu Rhony stále přibývají nejen v Praze (už i v Olomouci), takže se vlastně jen čekalo, kdy majitelé podniku, Filip Hotový a Karel Karafiát, udělají úkrok do plnohodnotné gastronomie. Koncem loňského roku se to stalo: v Dejvicích otevřeli své první bistro Na břehu Rhony. Dobře udělali, přinejmenším pro veřejnost.

Svým způsobem jde o návrat ke kořenům. Interiérem bistro připomíná jejich první podnik na Výtoni, i v Dejvicích hned poznáte, že sedíte na břehu Rhony, a ne Labe. Hotový s Karafiátem do Francie často jezdí a její nenápadně sofistikovanou nonšalanci umějí přenést i do Česka. V bistru hraje francouzská hudba, jež vám zlepší náladu i během prezidentské volby. Parketová podlaha má lehkou patinu, jinak ale jde o nově udělaný prostor s vysokými stropy i okny s perfektním výhledem na kulaté náměstí. Můžete třeba někoho udat, když nezaplatí parkovné.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.