Filmová kaskadérka Hanka Dvorská
Foto: Lukáš Bíba
Mohla být slavnou tenistkou či šampionkou v parašutismu, dubluje však jiné hvězdy, filmové. Padá z výšek a nechává se i zapalovat. Má skvělou kondičku a zlepšuje ji také ostatním. Ve věku, kdy lidé spíš ubírají plyn.

Jako pružina se odrazí od země, dopadne na ruce, vykopne nohama a zase se vrací do původní polohy vestoje. "A takhle to budete dělat minutu v kuse pořád dokola," křičí drobná šlachovitá blondýnka na skupinu cvičenců v tělocvičně pražského Tyršova domu. Je tři čtvrtě na sedm ráno a ze sedmapadesátileté Hanky Dvorské sálá nakažlivá energie. "Cvičíme, cvičíme!" povzbuzuje své svěřence. Hodiny Boot Campu, tedy systému cvičení vycházejícího z náročných tréninků americké armády, vede třikrát týdně už deset let. Chodí na něj muži i ženy všech věkových kategorií s různou kondicí. Někdy se cvičí v tělocvičně, jindy se vybíhá na nedaleký vrch Petřín. Do toho dává skupinové lekce ve fitness centru.

To všechno jsou ale v podstatě vedlejší činnosti − povoláním je Hanka Dvorská filmová kaskadérka. Při natáčení filmu Troja spolupracovala s Bradem Pittem, ve filmu Wanted zase dublovala Angelinu Jolie. "Měla jsem obléknout její džíny, ale nedostala jsem se do nich. Angelina je opravdu extrémně štíhlá," vysvětluje Hanka Dvorská, které nedělá problém skočit z třetího patra, nechat se srazit autem nebo "shořet na škvarek". To všechno dělá i na prahu šedesátky, což z ní činí pravděpodobně nejstarší aktivní kaskadérku na světě. Svůj věk ale bere s nadhledem a tvrdí, že kondici i velikost oblečení má stejné jako ve dvaceti. Momentálně točí v Praze s americkou produkcí seriál Carnival Row s hollywoodskou hvězdou Orlandem Bloomem.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.