Kde jsem to jen viděla? Opilý podnikatel. Janoušek. Figurína vyletěla při policejní rekonstrukci do šílené výšky.
Foto: archiv HN – Jiří Koťátko

Naše ulice se jmenuje Pod Vinohradem a přesně taková je. Poklidná, venkovská. Ráno po osmé, když se přežene smršť školáků a poslední soused odfrčí do práce, se nadechne a dlouze zívne. Jako kdyby se chtěla ještě zavrtat pod peřinu. Teď se ale nad střechami vyhouplo slunce, mrklo a olízlo zmrzlé okenní tabulky. Kos se usadil na špičce antény a zvonivě ho vítá, na plot vyskočila kočka, z cukrárny zavoněl med.

Jdu tím laskavým ránem a skoro bych si pískala. Pak se ale zvedne oblak prachu, zakvílí brzdy. "Kterej…!" Podvědomě se přikrčíte, znáte to, čekáte ránu, letící plechy. Ale nic. Ticho. Zakoktaný kos se zase nadechne, kočka vykoukne mezi plaňkami. Ta dvě auta ji už nezajímají.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.