Proč neopatřit hroby QR kódy, díky nimž návštěvníci hřbitovů zvědí, jakou ztrátu lidstvo utrpělo, když jsme nazuli papírové boty?
Foto: Shutterstock

Do poslední chvíle jsem byla přesvědčená, že v sobě tu předsudečnou bábu utluču. Mé ušlechtilé já zvítězí, vytáhne vlastní francouzskou hůl a já se nakonec ubráním dojmu, že je to celé srandovní ústřel. Proč odmítat nový, virtuální pohled na lidskou smrt, říkala jsem si, když náš život už do značné míry virtuální je? Proč po vzoru nového českého projektu Život po životě neopatřit hroby QR kódy, díky nimž návštěvníci hřbitovů zvědí, jakou ztrátu lidstvo utrpělo, když jsme jednoho dne nazuli papirove boty a nevalili juž do roboty? Mohli by si projít naši posmrtnou prezentaci. Fotky, songy, myšlenky. A navíc − hřbitovy by prý byly přitažlivější pro mladé.

S potlačovaným odporem k této poslední životní póze, již by mohli za soumraku hodnotit kolemjdoucí s mobily (vzniknou místo lajků křížky nebo například soutěž o "nejoblíbenějšího mrtvého"?), jsem bojovala do sobotního dopoledne. Tehdy mě vykolejily nečekané životní okolnosti. Doma vůbec nikdo nebyl. Měla jsem tři hodiny volna. Co s nimi? Co se sebou? Co se životem?

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.