Alois Bubák, Jezero v horách, 1870
Foto: archiv
V následujících 14 dnech mohou sběratelé vybírat z několika dražeb především výtvarného umění. Antikvární aukci Vltavínu pak uvítají milovníci bibliofilských a starých tisků.

Dorotheum v sobotu 10. března nabídne v pražském Radisson Blu Alcron Hotelu více než 350 položek. Již tradičně jsou v jeho katalogu velkoformátové poválečné akryly venuší Ladislava Sutnara ze sbírky umělcovy rodiny, tentokrát dokonce čtyři (vyvolávací ceny 300 a 750 tisíc korun). Raritou bude kubizující Zátiší s kytarami téměř zapomenutého malíře a grafika Rudolfa Krajce (150 tisíc Kč), žáka Maxe Švabinského a Františka Tavíka Šimona, jehož díla trh nabídl naposledy před osmi lety. Budou se dražit i jeho grafiky, z toho několik konvolutů. Sběratelé mohou usilovat také o sochy a reliéfy Olbrama Zoubka v různých cenových relacích. Ze starého umění pak třeba o malbu Norberta Grunda Před hořícím městem (160 tisíc korun).

Večerní aukce Galerie Pictura proběhne ve středu 14. března ve Velkopřevorském paláci. Řadu grafik a kreseb umělců jako Mikoláš Aleš, Max Švabinský, František Tichý, Cyril Bouda a další nabídne s vyvolávacími cenami od 500 Kč. Najdeme zde také práce Josefa Váchala, poslední výtisk dřevořezu Kloaka ulic z roku 1913 (150 tisíc Kč), nebo Vojtěcha Preissiga (akvatinta Krajina s dubem před bouří, 60 tisíc Kč). Z maleb nejspíš zaujme obraz velmi zřídka draženého krajináře Aloise Bubáka Jezero v horách z roku 1870 (380 tisíc Kč), temperamentně nahozený olej Piknik Aloise Kalvody z roku 1907 (60 tisíc Kč), oboustranná malba Karla Špillara Z Onivalu datovaná 1904 (90 tisíc Kč) nebo vystavovaný raný obraz Williho Nowaka Snídaně (380 tisíc Kč). Z poválečných pak plátno Jaroslava Paura Mikrokosmos z roku 1971 (165 tisíc Kč).

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.