Kampaň Jedna blbá fotka se snaží odradit mladé od lezení na vlakové vagony.
Foto: archiv Jarmily Štukové
Lezou na vagony pro dobrodružství a pak je zasáhne elektrický výboj. Tak vypadá adrenalin, jenž končí smrtí nebo zmrzačením.

S popáleninami se dokumentaristka a fotografka Jarmila Štuková poprvé setkala v Indii, kde se před lety podílela na natáčení snímku Nezlomené − dokumentu o ženách, které byly poleptány kyselinou, nejčastěji jako revanš zhrzeného milence. "Pokaždé když o tom vyprávím, mám husí kůži. Jsou to ženy, které ještě coby mladé dívky prožily velké trauma," říká. Protagonistky snímku se však svému osudu nepoddaly, snaží se s ním vyrovnat a dnes bojují za to, aby se povědomí o těchto hrůzných zločinech šířilo daleko za hranice míst, kde žijí.

Když se Jarmila Štuková vrátila do Prahy, zjistila, že její přítel je psychoterapeutem dívky, jež se také potýká s následky těžkých popálenin. "Její příběh mě samozřejmě zajímal a překvapilo mě, jak ochotná byla o svém zranění mluvit." O statečné Martině autorka už několik let točí dokument.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.