Itálie z Texasu
Foto: archiv

Když se řekne Texas, vybavíte si asi velký biftek. Nebo velké auto. Případně velkého chlapíka se zarudlým obličejem a širokým kloboukem. Prostě cokoli velkého. Ale co třeba… velké víno? Moment, říkáte si. V Texasu se pěstuje víno? Jistě! A vůbec ne špatné, byť přívlastek "texaské" patří ve světě vinařů k nejpodceňovanějším. On celý Texas je trochu podceňovaný. Nepočítáme-li Aljašku, jde sice o největší americký stát, ale lidé z východního i západního pobřeží na něj koukají trochu skrz prsty.

Právem i neprávem, Texas je pravá "venkovská Amerika", se všemi zápory i klady. Ale to neznamená, že by to byl jen buranov. Je sídlem mnoha tech firem, na druhém místě po Silicon Valley. V březnu jsem byla v Austinu na konferenci SXSW, která je asi nejvíc sexy akcí svého druhu na světě: kombinuje svět technologií se světem filmu a hudby. Prostě konference, kde se na pódiu střídá Elon Musk se Stevenem Spielbergem.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.