Itálie z Texasu
Foto: archiv

Když se řekne Texas, vybavíte si asi velký biftek. Nebo velké auto. Případně velkého chlapíka se zarudlým obličejem a širokým kloboukem. Prostě cokoli velkého. Ale co třeba… velké víno? Moment, říkáte si. V Texasu se pěstuje víno? Jistě! A vůbec ne špatné, byť přívlastek "texaské" patří ve světě vinařů k nejpodceňovanějším. On celý Texas je trochu podceňovaný. Nepočítáme-li Aljašku, jde sice o největší americký stát, ale lidé z východního i západního pobřeží na něj koukají trochu skrz prsty.

Právem i neprávem, Texas je pravá "venkovská Amerika", se všemi zápory i klady. Ale to neznamená, že by to byl jen buranov. Je sídlem mnoha tech firem, na druhém místě po Silicon Valley. V březnu jsem byla v Austinu na konferenci SXSW, která je asi nejvíc sexy akcí svého druhu na světě: kombinuje svět technologií se světem filmu a hudby. Prostě konference, kde se na pódiu střídá Elon Musk se Stevenem Spielbergem.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.