Straky jsou kosatky oblak a drahý rustikální chléb si zaslouží.
Foto: Shutterstock

Vinohradské straky mají hrozně mlsné zobáky. Úžasný lojový suk posetý výživnými semínky jim nevoní a vyžadují už pouze francouzský venkovský chléb. Právě na tuhle předraženou "delikatesu" − malý bochník zhruba za stovku − je teď moje kamarádka Zuzana na své terásce jak z reklamy na Provence naučila létat. A ony už nechtějí nic jiného. Jsou to asi nejrozmazlenější ptáci žijící ve volné přír…, pardon, ve městě. Jejich nedočkavý tanec na parapetu, provázený hlasitým skřehotavým žebráním, ji budí každého dne časně zrána. A Zuzaně to dělá radost.

"Ty ses naprosto zbláznila! Nejsi žádná milionářka, tak proč to děláš?" ptám se nevěřícně. "Když ten chlebík jim tak chutná. A podívej, jak jsou krásné!"

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.