Starodávná opuková zeď v oboře Hvězda s cejchem sprejerské tuposti a arogance
Foto: Petr Volf

Tohle se nemělo stát. Nevěděl jsem však, co mě čeká. A i kdybych o tom měl ponětí, stejně bych odporný zážitek neoddálil. Nepříjemnostem se musí čelit, a ne před nimi zavírat oči.

Po zimním spánku jsem opět naskočil do sedla bicyklu, abych se vypravil na obhlídku revíru, k němuž mám bytostný vztah. Obora Hvězda je dokonale vymyšlená, s šesticípým renesančním letohrádkem v srdci, s cestami připomínajícími šíp vložený do lučiště, s divokými kraji na jihu, se staletými stromy, s průzračným potokem Světluška, mokřady s rybníčkem v jihozápadní části. Je to pořádný kus velmi citlivě usměrňované přírody vyzařující zvláštní patos míst, jimiž procházejí dějiny: kousek odtud, na Bílé hoře, prohranou bitvou započala zkáza českého národa, z níž se po nemilosrdné popravě elit dodnes nevzpamatoval.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.