Starodávná opuková zeď v oboře Hvězda s cejchem sprejerské tuposti a arogance
Foto: Petr Volf

Tohle se nemělo stát. Nevěděl jsem však, co mě čeká. A i kdybych o tom měl ponětí, stejně bych odporný zážitek neoddálil. Nepříjemnostem se musí čelit, a ne před nimi zavírat oči.

Po zimním spánku jsem opět naskočil do sedla bicyklu, abych se vypravil na obhlídku revíru, k němuž mám bytostný vztah. Obora Hvězda je dokonale vymyšlená, s šesticípým renesančním letohrádkem v srdci, s cestami připomínajícími šíp vložený do lučiště, s divokými kraji na jihu, se staletými stromy, s průzračným potokem Světluška, mokřady s rybníčkem v jihozápadní části. Je to pořádný kus velmi citlivě usměrňované přírody vyzařující zvláštní patos míst, jimiž procházejí dějiny: kousek odtud, na Bílé hoře, prohranou bitvou započala zkáza českého národa, z níž se po nemilosrdné popravě elit dodnes nevzpamatoval.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.