Profesorka Jiřina Bartůňková
Foto: archiv
Profesorka Jiřina Bartůňková řídí Ústav imunologie 2. lékařské fakulty UK, čte si tedy hlavně o svém oboru. A má ráda francouzskou literaturu.

Jaké knihy teď máte na nočním stolku?

Mám rozečtenou knihu od současného norského spisovatele Karla Oveho Knausgarda Můj boj. Je napsaná velmi zvláštním stylem, takovým až syrovým. Narazila jsem na ni náhodou a moc se mi líbí. Další četbou jsou pro mě odborné časopisy. Čtu to jako detektivku − je pro mě napínavé dozvídat se, kam se poznatky posunují. Zohledňuji je pak v našem výzkumu nebo při aktualizaci naší učebnice.

Máte nějakého zvláště oblíbeného autora, k jehož knížkám se ráda vracíte?

Ke knihám se moc nevracím. Raději čtu vždy něco nového. Oblíbenci se mění s věkem, stálicemi jsou Hrabal, Kundera, Vaculík…

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.