Nejnápadnějším reliktem dávno zašlých časů je české zdravotnictví.
Foto: ČTK

Zvedl jsem oči k noční obloze a našel, co jsem hledal. Z nepředstavitelné vzdálenosti dopadly do mých očí fotony vyslané kdysi dávno z galaxie M31. Světlu letícímu rychlostí 300 tisíc kilometrů za vteřinu to trvalo miliony let, aby mi podalo informaci o tom, co kdysi dávno bylo, ale nyní ve stejné podobě určitě není. Fascinující pohled do minulosti, uvědomil jsem si. Nic srovnatelného zřejmě neexistuje.

Pak jsem sklopil zrak k novinám. Píšou, že taxikáři protestují proti Uberu, hoteliéři proti Airbnb a ještě kdosi jiný se diví, že auta nebude nutné vlastnit, ale bude stačit je sdílet. Svět se mění před očima a někteří podobně jako kdysi dělníci v 19. století by místo přizpůsobení se a přijetí nevyhnutelné změny nejraději rozbíjeli stroje či zakazovali novodobé taxíky, aby zachovali status quo. Přítomnost však nelze vyměnit za minulost.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.