Nejnápadnějším reliktem dávno zašlých časů je české zdravotnictví.
Foto: ČTK

Zvedl jsem oči k noční obloze a našel, co jsem hledal. Z nepředstavitelné vzdálenosti dopadly do mých očí fotony vyslané kdysi dávno z galaxie M31. Světlu letícímu rychlostí 300 tisíc kilometrů za vteřinu to trvalo miliony let, aby mi podalo informaci o tom, co kdysi dávno bylo, ale nyní ve stejné podobě určitě není. Fascinující pohled do minulosti, uvědomil jsem si. Nic srovnatelného zřejmě neexistuje.

Pak jsem sklopil zrak k novinám. Píšou, že taxikáři protestují proti Uberu, hoteliéři proti Airbnb a ještě kdosi jiný se diví, že auta nebude nutné vlastnit, ale bude stačit je sdílet. Svět se mění před očima a někteří podobně jako kdysi dělníci v 19. století by místo přizpůsobení se a přijetí nevyhnutelné změny nejraději rozbíjeli stroje či zakazovali novodobé taxíky, aby zachovali status quo. Přítomnost však nelze vyměnit za minulost.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.