Expozice veletrhu Antique
Foto: archiv Asociace starožitníků
Jarní veletrh starožitností Antique se ponese v duchu 100. výročí vzniku československého státu. Bude to atraktivní podívaná i příležitost pořídit si hodnotný umělecký předmět. A dozvědět se něco o naší historii.

Očekávaná přehlídka, která je magnetem pro mnohé sběratele umění, se letos na jaře koná od 19. do 22. dubna, a to tradičně v prostorách Novoměstské radnice v Praze. Zaměří se tentokrát především (ale ne výhradně) na období po vzniku Československa a na umělce, kteří nový stát pomáhali utvářet a prezentovat. Pořadatelé předpokládají, že se vystavovatelé budou snažit pojmout své expozice v tomto duchu a upozornit na významné tvůrce, zajímavá dobová díla, umělecké směry, skupiny a trendy.

Na vlastenecké vlně

"Umění první republiky je mezi českými milovníky starožitností velmi populární. Vždyť právě u artefaktů z této doby padají nejvyšší aukční rekordy. Vyhledávaná jsou však i díla méně významných tvůrců. Snad proto, že je pro současného člověka tato epocha srozumitelná," říká viceprezidentka Asociace starožitníků Simona Šustková a dodává, že kromě obrazů a soch bude na návštěvníky čekat také užité umění, porcelán, sklo, nábytek či šperky.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.