Exmanžel Jennifer Anistonové a Angeliny Jolieové.
Foto: Reuters

V posledních letech se to nestává tak často, ale když už k tomu dojde, stojí to za to. Média chtějí veřejnosti přiblížit nějakou slavnou a úspěšnou ženu, ale protože se bojí, že by čtenář její jméno a dílo nechytil na první dobrou, identifikují ji pomocí slavného pána, s nímž se ocitla na lůžku. Jednou, víckrát, případně si ho nedejbože vzala.

Podobná věc nedávno postihla slavnou americkou hudebnici Joan Baezovou: článek o jejím pražském koncertě se v novinách objevil pod titulkem Milenka Jobse a Dylana zazpívá v Kongresovém centru. To je tak blbé, až je to geniální. Dobrá zpráva je, že dotčené noviny její příjmení alespoň nepřechýlily, ale protože v těchto novinách přechylovací úzus panuje, dílo zkázy a patriarchálního útlaku dokonám já. Nemáte zač, paní Baezová, zase k nám někdy přijeďte.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.