Petr Stohwasser vydává učebnice, kterými chce vzbudit nejen v dětech zájem o vědu.
Foto: Michaela Danelová
Bývalý středoškolský učitel Petr Stohwasser letos v dubnu vydal už třetí netradiční “učebnici”. Kniha s názvem Člověk v 50 otázkách aneb Proč nám chutnají chipsy odpovídá na každodenní záhady lidského těla. “Moje ambice je přitáhnout lidi ke vědě,” říká.

Když Petr Stohwasser před dvěma lety vydával svou první knihu zvídavých otázek a odpovědí, byl ještě učitelem na královéhradeckém gymnáziu. Od začátku dubna je na trhu už třetí publikace, která nese jeho jméno. Mezitím pedagogickou činnost pověsil na hřebík, na kůži přidal několik viditelných tetování a z Hradce Králové se přestěhoval do Prahy, kde mu prý vyhovuje především anonymita davů.

Od rohového stolku Café Nona, kde se setkáváme, je hezký výhled na liduprázdnou piazzettu Národního divadla, dnes už náměstí Václava Havla. "Vždycky jsem chtěl být učitelem, což se mi splnilo. Ale už to bylo dlouhé, tak jsem toho nechal a momentálně neučím," říká rozpačitě, zatímco upíjí domácí malinovou limonádu. "Dělám teď různé věci, především vydávám knížky." Ty nejenže sám píše a edituje, ale také je vlastnoručně balí a nosí na poštu, odkud putují k zákazníkům.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.