Obzvláště mladí umělci někdy mají složité dostat se k zavedeným galeristům a sběratelům. Speed Art Dating to chce změnit.
Foto: Filip Anton

Co se stane, když se speed datingu, poněkud zvláštní, ale úspěšné seznamovací metody, která vznikla na konci 90. let minulého století v USA kvůli zvyšování počtu židovských sňatků, zmocní mladý umělec a rozhodne se ji využít ku prospěchu svých kolegů? Vloží-li do konceptu dostatečné úsilí, může na ploše několika minut vzniknout efektivní i zábavný způsob, jak propojit slibné tvůrce se zavedenými sběrateli, kurátory, galeristy i celebritami.

Čtyřiatřicetiletý sochař Prokop Bartoníček, který se od studií na Vysoké škole uměleckoprůmyslové věnuje vývoji světelných, interaktivních a multimediálních projektů – vloni za jeden z nich získal státní ocenění od japonského ministra kultury  – dobře ví, že být talentovaný, vzdělaný a pracovitý nemusí na trhu s uměním stačit. V prostorách svého kulturního a vzdělávacího centra Ex Post v pražské Příčné ulici proto v uplynulých týdnech zorganizoval první ze série akcí s názvem Speed Art Dating. 

Olga Trčková, spolumajitelka pražské DSC Gallery, zastupovala řady galeristů a sběratelů.
Foto: Filip Anton

Ke společenské příležitosti přistoupil s jemnou nadsázkou, ale také s přípravou, jakou by jeho hostům mohli "běžní randící" závidět: dopředu rozmýšlel, koho bude s kým seznamovat i čím může 11 prezentujících umělců zaujmout osm hostů z řad odborníků i celebrit. Zavedené sběratele a galeristy zde zastupovala například Olga Trčková, spolumajitelka pražské DSC Gallery, akce se zúčastnila kurátorka kutnohorské Galerie Středočeského kraje Adriana Primusová, populární osobnosti se vztahem k umění reprezentovala modelka Aneta Vignerová. 

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.