Obzvláště mladí umělci někdy mají složité dostat se k zavedeným galeristům a sběratelům. Speed Art Dating to chce změnit.
Foto: Filip Anton

Co se stane, když se speed datingu, poněkud zvláštní, ale úspěšné seznamovací metody, která vznikla na konci 90. let minulého století v USA kvůli zvyšování počtu židovských sňatků, zmocní mladý umělec a rozhodne se ji využít ku prospěchu svých kolegů? Vloží-li do konceptu dostatečné úsilí, může na ploše několika minut vzniknout efektivní i zábavný způsob, jak propojit slibné tvůrce se zavedenými sběrateli, kurátory, galeristy i celebritami.

Čtyřiatřicetiletý sochař Prokop Bartoníček, který se od studií na Vysoké škole uměleckoprůmyslové věnuje vývoji světelných, interaktivních a multimediálních projektů – vloni za jeden z nich získal státní ocenění od japonského ministra kultury  – dobře ví, že být talentovaný, vzdělaný a pracovitý nemusí na trhu s uměním stačit. V prostorách svého kulturního a vzdělávacího centra Ex Post v pražské Příčné ulici proto v uplynulých týdnech zorganizoval první ze série akcí s názvem Speed Art Dating. 

Olga Trčková, spolumajitelka pražské DSC Gallery, zastupovala řady galeristů a sběratelů.
Foto: Filip Anton

Ke společenské příležitosti přistoupil s jemnou nadsázkou, ale také s přípravou, jakou by jeho hostům mohli "běžní randící" závidět: dopředu rozmýšlel, koho bude s kým seznamovat i čím může 11 prezentujících umělců zaujmout osm hostů z řad odborníků i celebrit. Zavedené sběratele a galeristy zde zastupovala například Olga Trčková, spolumajitelka pražské DSC Gallery, akce se zúčastnila kurátorka kutnohorské Galerie Středočeského kraje Adriana Primusová, populární osobnosti se vztahem k umění reprezentovala modelka Aneta Vignerová. 

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.