Ve filmu Bufo Alvarius: The Underground Secret vypadá cesta do jiných dimenzí třeba takto.
Foto: Záběry z filmu, kamera Filip Záruba a Petr Zajac
Využití jedu ropuchy coloradské k léčebným účelům je pro české i světové vědce nové téma. Se zájmem proto hledí na počátky výzkumu přírodní látky, která lidem zprostředkovává mimořádně silný mystický zážitek.

Ukotvit se chodidly na zemi, natáhnout paže k letu. Nadechnout se ze skleněné dýmky, na okamžik podržet dým v hrudi a naslouchat hučení krve v uších. Po pár vteřinách od intoxikace přichází "kvantový skok" do vesmíru, který trvá zhruba čtvrt hodiny, pak několik desítek minut doznívá. Vědomí a ego se během něj roztříští na miliardy částic: stanou se prý světlem, láskou, jednotou se vším a s každým.

Taková ceremonie s nejsilnějším přírodním psychedelikem produkovaným žlázami pouštní žabky, která žije na hranici Spojených států a Mexika, se podle těch, kdo ho zažili, vymyká možnostem jazyka. V pokusech jej vylíčit se však mnoho z nich shoduje: jde prý o zkušenost, po níž se člověku těžko žije tak jako předtím. Někteří se díky ní údajně dokážou postavit i devastujícímu vlivu drog.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.