Ilustrátorka Michaela "Nyemi" Hertlíková
Foto: Libor Fojtík
Výpravné rolové hry i silná auta, ilustrace a cvičení koní. Mnoho zdánlivě neslučitelných zájmů dokáže do své maringotky vměstnat svérázná a nepřizpůsobivá Nyemi.

Vápencové lomy na Berounsku jsou typické svou nenápadností − když o nich předem nevíte, minete je pravděpodobně bez povšimnutí. Totéž by se s trochou nadsázky dalo říct o jedné zdejší obyvatelce.

Když po několika kilometrech bloudění spatříme oprýskanou maringotku, zdá se, že jsme v cíli − u potoka klidně pořehtává hnědý hřebec, okolo pobíhá několik zvědavých slepic a přede dveřmi stojí zaparkované volvo. "Můžu vám uvařit kafe, ale nebude tak hipsterské jako z Karlína. Takže bude lepší, když udělám čaj," vítá nás trochu nedůvěřivě vyhlížející plavovláska. Ve světě ilustrace, grafiky, počítačových i rolových her je známá jako Nyemi. V tom reálném se jmenuje Michaela Hertlíková.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.