Věra Doušová je další z oceněných titulem Laskavec.
Foto: Jan Tichý Photography
Nadace Karla Janečka v rámci projektu Laskavec oceňuje lidi, kteří nezištně konají dobré skutky. V dubnu se laskavcem stala Věra Doušová z Dolních Chaber u Prahy. Vede potravinovou banku, pomáhá sociálně slabším lidem a ze severských zemí dováží zdravotní pomůcky pro handicapované děti.

Plýtvání jídlem, nedostatek zdravotních pomůcek pro děti s postižením, návrat vyhořelých lidí do společnosti či přesun obyvatel z těsného okolí Černobylu do lepších podmínek. Nejen k takovým tématům má Věra Doušová celý život blízko - vystudovala totiž sociologii, filozofii a psychologii. "V podstatě existují jen dva druhy lidí, kteří se rozhodnou pro studium psychologie: jedni, kteří sami potřebují pomoc psychologa, a ti, již pomoc nabízejí druhým," říká s úsměvem žena, která očividně patří do té druhé skupiny. A za své nezištné aktivity nyní získala titul Laskavec.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.