Seděla na zemi, napolo zkroucená, a vypadala jako renesanční madona.
Foto: Shutterstock

Seděla ve stanici metra Staroměstská a její zoufalství bylo zřejmé na první pohled. Ženy kolem té krásné dívky chodily bez povšimnutí, ale mladí muži se snažili nalézt v jejím pohledu náznak naděje, že by jim mohla aspoň na chvíli propůjčit střípek své přízně. Žádný z nich však tomu nevěnoval delší úsilí a míjeli ji pouze s vteřinovým zábleskem svých očí vyzývajícím ke sblížení. Když se jim nedostalo žádné odpovědi, pokračovali dále ve svém spěchu a dav lidí je odnášel kamsi do zapomnění.

Ona seděla na zemi, napolo zhroucená, kolem hlavy a krku omotaný šál a vypadala tak nádherně, jako renesanční madona. V důstojně strnulém pohledu neodpovídajícím na výzvy kolemjdoucích mužů se zračil mučivý smutek. Byla osamělá, nešťastná a už dlouho čekala, až se objeví ON.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.