Seděla na zemi, napolo zkroucená, a vypadala jako renesanční madona.
Foto: Shutterstock

Seděla ve stanici metra Staroměstská a její zoufalství bylo zřejmé na první pohled. Ženy kolem té krásné dívky chodily bez povšimnutí, ale mladí muži se snažili nalézt v jejím pohledu náznak naděje, že by jim mohla aspoň na chvíli propůjčit střípek své přízně. Žádný z nich však tomu nevěnoval delší úsilí a míjeli ji pouze s vteřinovým zábleskem svých očí vyzývajícím ke sblížení. Když se jim nedostalo žádné odpovědi, pokračovali dále ve svém spěchu a dav lidí je odnášel kamsi do zapomnění.

Ona seděla na zemi, napolo zhroucená, kolem hlavy a krku omotaný šál a vypadala tak nádherně, jako renesanční madona. V důstojně strnulém pohledu neodpovídajícím na výzvy kolemjdoucích mužů se zračil mučivý smutek. Byla osamělá, nešťastná a už dlouho čekala, až se objeví ON.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.