Producentka Kamila Zlatušková
Foto: Pepa Dvořáček
Producentka Kamila Zlatušková žije festivalem Serial Killer, který právě teď má svou premiéru v Brně. Ale na knížky nezapomíná.

Jaké knihy máte nyní na nočním stolku?

Nahromadilo se mi toho teď víc: Život Ivana M. Jirouse od Marka Švehly, Opuštěná společnost od Erika Taberyho a Kočky jsou vrženy od Jakuba Horáka. A také − Křičím: To jsem já, což jsou příběhy českého fanzinu od 80. let až po současnost. Nedávno jsem dočetla Nejlepšího kandidáta od Stanislava Bilera a Nejlepší pro všechny od Petry Soukupové. Před několika dny jsem k tomu přihodila i Pohřbeného obra od Kazua Ishigura. Zkrátka − snažím se mít přehled o aktuálním dění v literatuře, zároveň mám v posledních týdnech zápřah, který mi občas nedovolí víc než pár stránek týdně, ale těším se, že to v létě všechno doženu.

Máte nějakého zvláště oblíbeného spisovatele?

Pro mě jsou to tři jména. Bohumil Hrabal, všechny knihy − včetně jeho básnické sbírky. A zpívající básníci. Zejména Leonard Cohen a Vladimir Vysockij. K těm se vracím velice často i bez knih.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.