Festival Praha pije víno se bude konat ve dnech 18.–19. května v pražské Novoměstské radnici.
Foto: Libor Fojtík
Že k vinné révě a jejímu zpracování lze přistupovat s respektem k přírodě, to nemusí být jen výsledek lidské vyzrálosti a letitých zkušeností. V druhé polovině května se na festivalu naturálních vín Praha pije víno představí i několik mladých vinařů.

Někteří víno přirovnávají k životu a umění, další k podstatě bytí nebo bouřlivým emocím. Ve finále v něm ale všichni vidí především tvrdou práci na vinici i ve sklepě − nikoli ve sklípku, ten je podle slov vinaře a jednoho ze zakladatelů spolku Autentistů Bogdana Trojaka na brambory.

Protože přírodní vína jsou pořád tak trochu záhadou, založil Trojak spolu s distributorem vína Antonínem Suchánkem festival Praha pije víno, na který zve už pátým rokem autentické vinaře z celé střední Evropy, a přibližuje tak tento styl širší veřejnosti.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.