Dramaturg veletrhu Svět knihy Guillaume Basset
Foto: Libor Fojtík
Nový dramaturg veletrhu Svět knihy, který se letos koná od 10. do 13. května, se těší, že se na pražském Výstavišti potká se špičkovými světovými autory. A jak jinak - nechá si od nich podepsat spoustu knih.

Kterou akci či událost si na letošním Světu knihy nesmíte nechat určitě ujít?

Nebudu chybět při setkání Draga Jančara s Antóniem Lobem Antunesem, kteří patří k největším evropským romanopiscům. O literatuře a historii budou debatovat v pátek od 20 hodin v Doxu. Bude to výjimečná událost. Připomínám, že António Lobo Antunes je už řadu let zmiňován jako kandidát na Nobelovu cenu za literaturu, a přitom se takřka vůbec neobjevuje na veřejnosti. Je to tedy jedinečná příležitost ho vidět a slyšet.

Kterou knihu si určitě na veletrhu musíte sám koupit?

Bezesporu to bude kniha Přijde kůň do baru, kterou napsal David Grossman, čerstvý nositel prestižní Man Booker Prize. Samozřejmě si ji nechám také od autora podepsat − se čtenáři bude totiž diskutovat v pátek od 17 hodin v hlavním sále Veletržního paláce.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.