Podnikatel Petr Novotný
Foto: Libor Fojtík
Má v Havlíčkově Brodě stylový hotel a k tomu kavárnu, knihkupectví a nakladatelství. To mu ovšem nestačí, neboť je zároveň mistrem Evropy v obřím slalomu na skateboardu.

Je odsud vidět na kostlivce Hnáta s kosou, který z budovy Staré radnice každou celou hodinu cinká zvonečkem, i na Koudelovu kašnu, již podle pověsti před stovkami let musel za trest nechat postavit nepoctivý pekař Koudela. Havlíčkobrodské náměstí máme z prvního patra kavárny Vysočina jako na dlani. Scházíme se tu s jejím majitelem Petrem Novotným, který je po zajímavých příbězích lačný − a to nejen po těch, které se vážou k historii města. Pod kavárnou má prodejnu s knihami a sám ve svém nakladatelství Petrkov vydal už na 150 titulů. Nerozhoduje se podle potenciálního obchodního úspěchu knihy, ale podle toho, jestli ho příběh chytne za srdce.

Kromě toho o pár domů dál provozuje Hotel U Zlatého lva, který je asi nejatraktivnějším místem, kde lze ve městě přenocovat. A je to určitě i kvůli tomu, že Petr Novotný při rekonstrukci dokázal naslouchat jeho duši.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.