Panoramatický Bernina Express na kruhovém viaduktu u Brusia
Foto: swiss-image.ch/Christoph Benz
Rhétská dráha v Graubündenu fascinuje technickou dokonalostí i dechberoucími výhledy.

Tohle heslo jistě slyšel už každý: Samotná cesta je cíl. Přestože pochází z buddhismu, najdete jen málo situací, pro které pasuje tak dokonale jako pro jízdu po švýcarské železnici. Zvláště zářivě červené vagony Rhétské dráhy nabízejí unikátní a nezapomenutelný zážitek, který je pro mnoho turistů tím hlavním důvodem, aby se do země helvetského kříže vydali.

Pokud se k nim připojíte, můžete se těšit na fantastické kulisy běžící za velkými okny panoramatických vlaků Glacier Express nebo Bernina Express, které se mohou směle měřit s nejlepšími dokumenty National Geographic. Navíc se neustále mění tak, jak se střídají roční období: od rozkvetlého jara a zářivého léta přes barevný podzim až po majestátně bílou zimu.

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.