Otevři ještě lahev!
Foto: Shutterstock

Národní vinařské centrum, organizátor Salonu vín, nově pořádá naučné degustace pro naše vinaře. Princip je jednoduchý: při každé degustaci poznají etalony jednotlivých odrůd, s nimiž se poměřuje celý svět vína a které se pěstují i u nás. Rulandské modré a Chardonnay samozřejmě z Burgundska, Rulandské šedé a Tramín z Alsaska a tak dál. Degustace stojí kolem tisícovky a bývají nejen vyprodané, ale i názorově bouřlivé. Takové už srážky s realitou holt bývají.

Něco podobného by měl někdo udělat i pro naše majitele vinoték, protože i jim by se hodila zahraniční osvěta. Jen nevím kdo, protože žádné Národní centrum vinoték neexistuje. Naposled jsem si to znovu uvědomil v Terstu v zastrčené vinotéce Lucy Nanuta. Sotva sem vejdete, hned si všimnete dobré čtyřicítky otevřených lahví. A ani ta často nestačí. Když jsem Nanuta požádal o místní pořádně slané a minerální Friulano, přejel pohledem otevřené lahve, načež mi odešel otevřít další. Na zdraví!

reklama

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.