Guvernér ČNB Jiří Rusnok
Foto: Tomáš Nosil
Jiří Rusnok je guvernérem ČNB, takže čte hlavně odborné či úřední texty. I když - existují výjimky potvrzující pravidlo.

Jaké knihy teď máte na nočním stolku?

Většinou mám rozečteno více titulů. Teď mi na nočním stolku dělá společnost například kniha 100 x TGM od Pavla Kosatíka, což jsou historické a literární interpretace různých výroků a sdělení zakladatele státu.

Začetl jsem se také do knihy rozhovorů s Pavlem Kolářem Labyrint pohybu. Mám to štěstí, že pana profesora snad mohu nazvat dobrým kamarádem. Jeho přístup k tělu a duši mi pomohl pochopit moje osobní zdravotní trable a obohatil mě. Nad knihou zažívám vzácný pocit, že jsem opět pochopil něco málo dalšího o složitém lidském osudu.

reklama

Na stolku mám také knihu Osudy, kterou mi daroval arciopat břevnovského kláštera Petr Prokop Siostrzonek. Oba pocházíme z Těšínska, oba jsme absolventy gymnázia v Českém Těšíně. Člověk se jaksi přirozeně s plynoucím věkem vrací ke kořenům. Zvláště když je máte v tak svérázném, až mysteriózním kraji. Alespoň mě vše, co připomíná známá místa a osudy předků, velmi oslovuje.

Na stolku u postele by se našly ještě neobyčejné příběhy baťovců v cizině Srdcem baťovec anebo kniha nositele Nobelovy ceny za ekonomii J. Stiglitze Euro − společná měna jako hrozba pro budoucnost Evropy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.