Guvernér ČNB Jiří Rusnok
Foto: Tomáš Nosil
Jiří Rusnok je guvernérem ČNB, takže čte hlavně odborné či úřední texty. I když - existují výjimky potvrzující pravidlo.

Jaké knihy teď máte na nočním stolku?

Většinou mám rozečteno více titulů. Teď mi na nočním stolku dělá společnost například kniha 100 x TGM od Pavla Kosatíka, což jsou historické a literární interpretace různých výroků a sdělení zakladatele státu.

Začetl jsem se také do knihy rozhovorů s Pavlem Kolářem Labyrint pohybu. Mám to štěstí, že pana profesora snad mohu nazvat dobrým kamarádem. Jeho přístup k tělu a duši mi pomohl pochopit moje osobní zdravotní trable a obohatil mě. Nad knihou zažívám vzácný pocit, že jsem opět pochopil něco málo dalšího o složitém lidském osudu.

reklama

Na stolku mám také knihu Osudy, kterou mi daroval arciopat břevnovského kláštera Petr Prokop Siostrzonek. Oba pocházíme z Těšínska, oba jsme absolventy gymnázia v Českém Těšíně. Člověk se jaksi přirozeně s plynoucím věkem vrací ke kořenům. Zvláště když je máte v tak svérázném, až mysteriózním kraji. Alespoň mě vše, co připomíná známá místa a osudy předků, velmi oslovuje.

Na stolku u postele by se našly ještě neobyčejné příběhy baťovců v cizině Srdcem baťovec anebo kniha nositele Nobelovy ceny za ekonomii J. Stiglitze Euro − společná měna jako hrozba pro budoucnost Evropy.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.